Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

 • Warto pamiętać, dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 • Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:30 spotkania formacyjne dla grupy starszej kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Za tydzień po Mszy o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie  dla grupy młodszej. Rekolekcje i próby liturgiczne dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku odbędą się 1,2 i 5 czerwca o godzinie 19:00
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się piękną modlitwą śpiewaną Akatystem do Ducha św. Serdecznie zapraszamy.
 • Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 • We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy dorosłych na spotkanie modlitewne grupy św. Ojca Pio i św. Michała Archanioła oraz na konferencję nt. problemu lenistwa duchowego.
 • W środę 26 maja – Dzień Matki. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały ich niezwykłą misję miłości i wychowania.
 • W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 • W sobotę 29 maja o godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce ul. Sosnowa 31. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 • Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w następną niedziele wyjątkowo będzie przeniesiona na inną godzinę i zostanie odprawiona o godzinie 16:30.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a po niej, w czwartek 3 czerwca, przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Pójdziemy w tradycyjnej procesji, w tym roku wciąż w reżimie sanitarnym, a więc zachowując dystans 1,5 m. Będzie to bezpieczniejsze niż gromadzenie się wokół kościoła.
 • Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
  • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
  • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
  • III ołtarz – Ruch Światło-Życie oraz Kościół domowy
  • IV ołtarz – Koła Żywego Różańca oraz okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.

Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.