Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

 • Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
 • Zaczynając od dzisiejszej niedzieli wejdziemy w XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 • Niedziela Biblijna jest od 2016 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego.
 • Gorąco zachęcamy także do  indywidualnego oraz rodzinnego czytania i zgłębiania Słowa Bożego. Obecnie w Internecie można znaleźć wiele pomocnych publikacji i nagrań. Wśród nich polecamy np. aplikację Lectio Divina – „On jest” czy też nagrane codzienne wprowadzenia do modlitwy „Modlitwa drodze” lub  „Słowo na jutro”. Jest także wiele publikacji w formie papierowej, które mogą być naszym przewodnikiem po drogach poznawania Bożego Słowa.
 • Dzisiaj po Mszy Świętej o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Dzisiaj w godzinach 9:00 – 14:00 kolejna Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym zbożnym dziele.

 • Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
 • W środę 26 kwietnia po Mszy wieczornej poświąteczne spotkanie dla Kół Różańcowych.
 • W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, a ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
 • Wspólnota Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio zaprasza na co tygodniowe spotkania modlitewne. Zakończone konferencją ascetyczną.
 • Wspólnota Kobiet Betania zaprasza wszystkie panie do swojej wspólnoty. Ta wspólnota w najbliższy czwartek o 19:00 poprowadzi w kościele różaniec, później medytację nad Słowem Bożym. Na koniec dzielenie się owocami medytacji w salce na plebanii. Dzielenie poprowadzi s. Miriam.  
 • Z okazji 50-tej rocznicy kapłaństwa ks. Roman Trzciński wikariusz parafii Józefów w latach 1974-76, moderator Ruchu Światło-Życie będzie celebrował mszę dziękczynną i w intencji powołań kapłańskich w naszym kościele jutro w poniedziałek o godz.18:00. Po mszy zaprasza na spotkanie i agapę.
 • Serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa do wzięcia udziału w warsztatach rozwijających relacje. Kurs obejmuje 3 spotkania poruszające kluczowe tematy dla życia małżeńskiego oraz część praktyczną. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.
 • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na lipcową pielgrzymkę do grobu św. Szarbela w Libanie. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja.