Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017 r. – Niedziela Miłosierdzia

• Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  • Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia.  Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału, również te osoby, które nie brały udziały w nowennie. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
  • Dzisiaj przy naszym kościele kolejna Akcja Krwiodawstwa i powiązana z nią akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi oraz jeśli będzie trzeba szpiku, ratującego życie.
  • Również dzisiaj Parafialna Grupa Charytatywna organizuje Niedzielę Chleba. Zachęcamy, by po Mszy św. wziąć do domu pobłogosławiony chleb i przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzebujących w naszej parafii.
  • Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.
  • We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. To dzień imienin biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  • Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
  • W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Pamiętamy, że wieloletni józefowski proboszcz ks. prałat Wincenty Malinowski był więźniem Dachau.
  • Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  • W niedzielę  7 maja będzie można wesprzeć obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży, tzw. Tygrysy. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających i zainteresowanych obozem.
  • 20 maja planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sandomierza. Przyjmujemy zapisy.