Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020 r. – 7 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po porannej Mszy św. i złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla osób potrzebujących.
  • Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia, z posypaniem głowy popiołem, w naszym kościele o godz.: 630, 830, 1100, 1700, 1800 i 2000. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 1800 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2000. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  • W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

  • Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 1700 i 1900, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 1700.
  • W najbliższy poniedziałek i wtorek o 18:30 i 19:30 w salce na plebanii spotkania w grupach dla starszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Młodzież, która swoje spotkania miała w środy prosimy o przyjście na wybrane spotkanie w poniedziałek albo wtorek.
  • W najbliższą sobotę wznawiamy spotkania formacyjne dla ministrantów. Zbiórka o godzinie 10:00 w salce na plebanii.
  • Jak już ogłaszaliśmy, parafia nasza organizuje grupę na Pielgrzymkę samolotową do Gruzji w dniach 28 maja do 05 czerwca tego roku. W najbliższą niedzielę (1 marca) przedstawicielka biura turystycznego Hermes z Warszawy organizuje spotkanie informacyjne, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 1800 w Sali multimedialnej Domu św. Józefa. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii lub w kancelarii.
  • W niedzielę za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki misje prowadzone przez naszą diecezję w Sierra Leone w Afryce.
  • Również w następną niedzielę zapraszamy młodzież licealną i studentów na Mszę Świętą o godzinie 18:00 a po Mszy na konferencję liturgiczną „Jak połączyć liturgię z prozą codzienności?”