Ogłoszenia duszpasterskie 23.01.2022 r. – 3 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj ks. Roman Raczko Dyrektora Caritas Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Opowie o ich pracy i będzie zbierał ofiary do puszki na pomoc dla potrzebujących.
  • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa przy naszej parafii. Trwa do godz. 13:00. Serdecznie zachęcamy do przekazania tego tak cennego daru dla ratowania ludzkiego życia.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 20.00 będzie śpiewał, organizowany w ostatnim czasie przy naszej parafii, chór żeński, a po Mszy św. wykona krótki (15 minutowy) koncert. Cieszymy się bardzo z tej nowej inicjatywy i zapraszamy panie do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się w środy w godz. 10:00 – 12:00 w salce na plebanii. Program koncertu na tablicach ogłoszeń.

• We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu, dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
  • W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  • Powstańmy! W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana + Marian Mizak. Módlmy się, aby został przyjęty do wiecznej ojczyzny: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Trwa kolęda, podczas której odwiedzamy parafian, którzy zaprosili kapłana z wizytą duszpasterską. Początek wizyty od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 w soboty od godz. 10.00. Oto program wizyty:

Data              Ulica

24.sty – pon    Jastrzębia, Gołębia, Orla, Pawia, Bogatki, św. Józefa, Jaskółcza

25.sty – wt     Kopernika, Owalna, Bema, Krótka, Kościuszki,

26.sty – śr      Nowa, Westerplatte, Parkingowa, Rodziewiczówny, Walentego, Aleja Bluesa,        Brzozowa, Orzeszkowej, Tadeusza, Skrajna

27.sty – czw   Leśna, Ogrodowa,

28.sty – pt     Graniczna, Samorządowa, Powstańców Warszawy, Reja, Wspólna, Skorupki

29.sty – sob  Piłsudskiego, Żytnia

31 stycznia oraz 01.lutego 2022 r. również od godz. 17.00  – pragniemy odwiedzić tych, którym nie pasował wyznaczony dzień kolędy. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby.