OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 stycznia 2023 r. – 3 Niedziela Zwykła

• Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Tydzień temu zaprosiliśmy dzieci do udziału w konkursie plastycznym, który polega na zilustrowaniu dowolnego fragmentu Pisma Świętego. Po Mszy Świętej w zakrystii czekamy na podpisane prace. Zdjęcia umieścimy na parafialnym Facebooku, a rozdanie nagród w przyszłą niedzielę.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 koncert kolęd w wykonaniu Żeńskiego Chóru Cum Iubilo oraz Dziewczęcego Chóru Strumieni, zaś po Mszy Świętej o godz. 18.00 koncert kolędowy Chóru Chłopięcego Żagle.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Parafialnego Zespołu Caritas – pomocy dla potrzebujących.

• Trwa w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Niech ta szczególna intencja modlitwy o jedność Kościoła towarzyszy nam również w codziennym pacierzu.
  • Ze względu na kolędę nie będzie w najbliższą środę comiesięcznego spotkania Kół Różańcowych.
  • Spotkanie dla obu grup kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii siostrę Renatę – Orionistkę, która prowadzi Dom Samotnej Matki w Charkowie na Ukrainie. Po Mszach św. można będzie wesprzeć jej dzieło ofiarą do puszki.
  • Także za tydzień w niedzielę 29 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00 parafialna Schola i przyjaciele serdecznie zapraszają na „Wspólne Kolędowanie”. Wśród zaproszonych gości są m.in. nasza Schola dziecięca oraz ukraiński Chór Gloria działający przy parafii greckokatolickiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Matki Panny w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.
  • Przypominamy, że kancelaria parafialna w styczniu, ze względu na kolędę, jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00-10.30.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone podczas kolędy.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

• 01. Poniedziałek 3 Maja bloki 98 i 98a
  • 01. Wtorek Piłsudskiego 10 bloki 1-6, bloki przy Wąskiej
  • 01. Środa             Piaskowa blok 53, Reja z blokami
  • 01. Czwartek Ogrodowa z blokami,
  • 01. Piątek             Polna bloki 42, 42b,42c i 44, Piaskowa bloki 51, 51a
  • 01. Sobota Bema, Owalna, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki, Dworska, Legendy

Godebskiego, Baśniowa, Fantastyczna

• 01. Poniedziałek Polna bloki 19b
  • 01. Wtorek Polna blok 19a, Błękitna bloki 1a, 1b, i 2,
  • 02. Środa od 16.00 – na indywidualne zaproszenie
  • 02. Sobota od 10.00 – na indywidualne zaproszenie

Program kolędy umieszczony jest również na stronie internetowej parafii.