Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r. – IV Niedziela Adwentu

 • W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 • Dzisiaj harcerze przy wyjściu z kościoła przekazują Betlejemskie Światełko Pokoju. Specjalne, uroczyste przekazanie odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 • Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 • Zapraszamy do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
 • Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 • Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na fundusz obrony życia, a w drugi dzień świąt na budowę kościołów w naszej diecezji.
 • W drugi dzień świąt (26 grudnia) będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskiepodczas Mszy św. o godz. 1300 można będzie uroczyście odnowić przysięgę małżeńską. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
 • W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi.
 • W poniedziałek i we wtorek o godz. 6.30 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
 • W niedzielę za tydzień Niedziela Chleba.
 • Pan Robert Lewandowski – Redaktor Naczelny „Rocznika Józefowskiego” zaprasza do udziału w panelu poświęconemu historii parafii i miasta Józefów, który odbędzie się 29 grudnia 2019 r. (niedziela) o godzinie 17.00 w Domu św. Józefa.
 • Organizatorzy zbiórki darów dla potrzebujących na Ukrainie serdecznie dziękują za przyniesione produkty! Dzięki Państwa hojności udało się nam zapełnić cały autokar!

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
 • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
 • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.