Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 r. – Uroczystość Chrystusa Króla

• Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Również od I Niedzieli Adwentu można będzie zaopatrzyć się w Wigilijne Opłatki.

• Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.
  • W następną niedzielę o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele. Informacje o dalszej formie przygotowań starszego rocznika podamy w następną niedzielę.
  • Sklepik parafialny zaprasza dzisiaj oraz za tydzień 29 listopada,  po Mszach Świętych o godz.8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 na wyprzedaż całego asortymentu.

W tym tygodniu patronują nam:

24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.