Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2015 r. – Uroczystość Chrystusa Króla

• Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę, to ogólnopolska zbiórka na organizację w 2016 roku Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dziś spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: grupa młodsza po Mszy o 11:30, grupa starsza po Mszy św. o 13:00.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Również od I Niedzieli Adwentu można będzie zaopatrzyć się w Wigilijne Opłatki i świece Caritas.
  • W środę 25 listopada przypada kolejny dzień modlitwy za przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godzinie 18.00 po której odbędzie się czuwanie modlitewne i spotkanie wolontariuszy w salce na plebanii.W najbliższy czwartek (26 listopada) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Już teraz zapraszamy na Roraty, które w Adwencie codziennie (poza niedzielą) będą odprawiane o godz. 6.30.
  • W związku z tym, że w przyszłym roku już 10 lutego rozpoczyna się Wielki Post, jesteśmy zmuszeni doroczną wizytę duszpasterską rozpocząć już po pierwszej niedzieli Adwentu, czyli 30 listopada. W najbliższym czasie podamy program kolędy.
  • Rozpoczyna się wkrótce Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy na pielgrzymkę objazdową do miejsc świętych we Włoszech z pobytem w Rzymie. Wyjazd z parafii na 9 dni, od 30.04 do 08.05.2016 r. W bogatym programie: Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, nawiedzenie bazylik rzymskich z przejściem przez Drzwi Święte i uzyskanie Odpustu Jubileuszowego. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła.
  • W minioną niedzielę przy naszej parafii odbył się kolejny dzień krwiodawstwa. Krew oddała rekordowa liczba 58 dawców. Serdecznie dziękuje wszystkim dawcom, kandydatom na dawców, paniom, które upiekły ciasta i oraz sponsorom.
  • Zapraszamy na wyjazd do naszego Seminarium Duchownego na sztukę o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Wyjazd 19 grudnia o 17:00, zapisy i informacje u ks. Diakona Piotra.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – św. Cecylia i 25 XI – św. Katarzyna, dziewice i męczennice.