Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023 r. – 29 Niedziela Zwykła

  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Misje.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 w dolnym kościele katecheza dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Zapraszamy na modlitwę różańcową – w naszym kościele codziennie o godz. 17.15.
  • W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  • 26 października różaniec prowadzi Krąg Domowego Kościoła w intencji małżeństw naszej parafii, a 27 października Apostolstwo Złotej Róży za Ojczyznę i kapłanów.
  • 31 października (wtorek) odbędzie się po raz kolejny dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy na godz. 17.15 na Różaniec i Eucharystię o godz. 18.00. Ok. 18.30 (po Mszy św.) w Domu Św. Józefa Bal Wszystkich Świętych. Przewidziane są tańce oraz zabawy o charakterze edukacyjnym a także poczęstunek. Uczestników prosimy o przebranie się za ulubionych świętych, patronów, aniołki oraz przyniesienie ciast lub przekąsek. Organizacją, tak jak w poprzednich latach, zajmą się członkowie józefowskiego kręgu Domowego Kościoła im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • Już teraz zapowiadamy, że 1 listopada Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona na cmentarzu.
  • 11 listopada ks. Łukasz i Wspólnota Kobiet Betania organizują autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Wyjazd o 9:00 powrót o 14:30. W planie pielgrzymki: film o Św. Stanisławie Papczyńskim, zwiedzanie muzeum, Msza Św. przy grobie świętego, różaniec przy kapliczkach sanktuarium. Koszt wyjazdu to 35 zł (autokar). Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. W intencjach wypominków rocznych będziemy się modlić w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.