Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019 r. – 25 Niedziela Zwykła

 • Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 • Dziś polecamy Bogu w modlitwach ks. Mateusza z okazji imienin, życząc obfitości łask Bożych i zażyłej przyjaźni z Jezusem, by mógł dla Niego zdobywać dusze.
 • Dzisiaj po Mszy o 11:30 w dolnym kościele spotkanie informacyjne dla młodzieży, która w tym roku chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszenie kierujemy do tegorocznych ósmoklasistów.
 • Dzisiaj Akcja Krwiodawstwa i ważne wyzwanie. Aby uczcić stulecie naszej parafii dzisiejsza akcja ma tytuł: „STU KRWIODAWCÓW NA STULECIE PARAFII”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym dziele miłosierdzia od 9 do 13. Zapraszamy również do kawiarenki.
 • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczynają się 25 września (środa) o godz. 19:30, w sali Domu św. Józefa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • 28 września (w sobotę) o g. 15.00 nasze miasto włącza się w akcję modlitewną Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa (zwłaszcza ronda przy ul. 3 Maja). Zachęcamy do podjęcia tej międzynarodowej modlitwy.
 • Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej pilnie zatrudni, w ramach umowy o pracę, pracowników do nowo otwieranego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wołominie. Placówka typu A i B będzie ośrodkiem wsparcia dla 35 osób upośledzonych umysłowo z niepełnosprawnością sprzężoną, osób ze spektrum autyzmu i chorych psychicznie. Poszukuje instruktorów terapii zajęciowej, pedagogów, oligofrenopedagogów oraz psychologów. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV mailem, na adres: caritas@gmail.com
 • Można zamawiać intencje mszalne na rok 2020. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rodziny w Studziannej w sobotę 19 października. W programie również zwiedzanie muzeum bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą z modlitwą przy jego grobie oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Wyjazd 6.00. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.