Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021 r. – 22 Niedziela Zwykła

  • Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
  • W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte w tym dniu o 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Natomiast w najbliższą, ostatnią niedzielę sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową. Uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi o. Leon Barczak – przełożony Braci Mniejszych Franciszkanów z Józefowa. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Pamiętając o ograniczeniach związanych z pandemią, po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na festyn rodzinny. Zaraz po procesji rozpocznie się koncert „Od muzyki poważnej do rozrywkowej” w wykonaniu znanego duetu Anny i Romualda Spychalskich. . Przewidziano też wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 29 sierpnia – chcemy spotkać się, najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie, której w dobie pandemii tak bardzo nam brakuje.

  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.