Ogłoszenia duszpasterskie 22.06.2014. – 12 Niedziela Zwykła

• W minionym tygodniu (17 czerwca) obchodziliśmy Jubileusz 50 –tej rocznicy obecności w Józefowie Sióstr Albertynek. Dzisiaj spotykamy się więc na Mszy św. z przedstawicielkami tego zgromadzenia zakonnego, które przybliżą nam ich duchowość i działalność: witamy siostrę Ligorię i siostrę Lidię –   misjonarki z Boliwii oraz siostrę Jadwigę posługującą w józefowskim klasztorze. Mszach św. przy wyjściu z kościoła można wziąć materiały informacyjne i złożyć ofiarę do puszki na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Siostry Albertynki oraz wesprzeć misje w Boliwii – siostry misjonarki już 27 czerwca wracają tam do swojej posługi.
  • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać!
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 13.00.
  • Również dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00, a po niej złożymy życzenia.
  • Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Msza św. w intencji ojców jutro o godz.18:00.
  • We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, zaś w czwartek, 26 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwa ziół i kwiatów po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy z wiankami splecionymi z kwiatów i ziół leczniczych
  • W piątek, 27 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830, 1700 i 1800. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • W sobotę, 28 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • 29 czerwca obchodzi swoje imieniny ks. Paweł Czeluściński. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę w jego intencji dzień wcześniej, 28 czerwca w sobotę na godz. 18:00, a po niej złożymy życzenia.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 –godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wojciech Czarnocki.
  • Za tydzień po wszystkich Mszach św. będą święcone pojazdy zarówno te, niedawno nabyte, jak i te, które już wiele lat posiadamy.
  • Sklepik parafialny poleca najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ i Mały Gość Niedzielny na miesiące wakacyjne. Zapraszamy.