Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022 r. – 6 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 • Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 • We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 • W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 • W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, połączoną z Nabożeństwem Majowych i Czerwcowym.
 • W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 • W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu nowenna do Ducha Świętego połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 17:30.

 • Jutro o godz. 19.00 obędzie się (już po raz 24!) Nabożeństwo Majowe przy kapliczce przy ul. Sosnowej 31. Serdecznie zapraszamy.
 • Jesteśmy też zaproszeni na nabożeństwo majowe przy szklanej kapliczce, poświęconej Królowej ognisk rodzinnych, w ramach Festiwalu Otwartych Ogrodów Józefów 2022. Intencją nabożeństwa jest błaganie o pokój w Polsce i w Ukrainie. Lidia i Janusz Krupowie otwierają swój ogród i zapraszają w sobotę 28 maja 2022 r o godz. 19.00 na Owalną 1. W programie również wspólne śpiewy, prelekcja redaktora Marka Nowickiego połączona z promocją książki oraz poczęstunek.
 • Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na Pomnik Dzieci Utraconych, który stanie na naszym cmentarzu. Mamy zebranych dopiero ok. 20% potrzebnych funduszy. Zawsze można też wpłacić ofiarę, do czego serdecznie zachęcamy, na specjalne konto bankowe podane na ulotkach i na tablicach ogłoszeń.
 • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy aby w tym roku podczas procesji przy poszczególnych ołtarzach były wykonane śpiewy responsoriów. Organista pan Filip zaprasza dotychczasowych członków chórów oraz nowych chętnych na pierwszą próbę w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 • W ostatnich dniach odeszli do Pana: + Bolesław Wróblewski, + Wiesław Ornat, + Ryszard Markiewicz, + Mieczysław Stankiewicz, + Irena Skierska oraz + Beata Murawska-Mart. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.