Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016 r. – Ur. Trójcy Przenajświętszej

• Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
  • Przez wszystkie dni maja trwają w naszym kościele Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nich.
  • Jak co miesiąc dziś zapraszamy wolontariuszy i rodziny przyjmujące gości w ramach ŚDM na 19.00  na czuwanie modlitewne i spotkanie.
  • We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
  • W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
    • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
    • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
    • III ołtarz – Ruch Światło-Życie i Kościół Domowy,
    • IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
  • Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

• W Oktawie Bożego Ciała, 26 maja – 2 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
  • W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.
  • W niedzielę za tydzień Msza św. o godz. 13.00 będzie dziękczynieniem za 25 lat działalności Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie w Józefowie. Po Mszy św. krótki koncert – zapraszamy.
  • Dzisiaj kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Piotr Domański. Dziękujemy za  posługę pośród nas, za piękne i mądre kazania i miłą atmosferę jaką tworzy wokół siebie. Zaprasza nas teraz na święcenia kapłańskie w katedrze Warszawsko-Praskiej w sobotę 4 czerwca o godz. 10.00, a potem na Mszę św. prymicyjną w naszym kościele 12 czerwca o godz. 13.00.
  • Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zaprasza parafian, rodziny z dziećmi i młodzież na piknik z okazji finału akcji „Kilometry Caritas” będącej próbą bicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet jednozłotowych. Piknik odbędzie się dnia 29 maja 2016 roku w Warszawie, u zbiegu ulic Zielenieckiej, Targowej i Zamoyskiego (przy błoniach Stadionu Narodowego, vis a vis Teatru Powszechnego) w godzinach od 13:00 do 20:00. Przewidziane liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie zapraszamy, bo i ty możesz wziąć udział w biciu Rekordu Guinnessa! Akcję można wesprzeć wrzucając złotówkę do puszek Caritas.
  • Z inicjatywy grupy parafian chcemy w tym roku przygotować na Święto Bożego Ciała dywan kwiatowy. Osoby, które mogłyby przekazać na ten cel np. z własnych ogródków kwiaty, zioła i gałązki tui prosimy o pozostawienie do siebie kontaktu w zakrystii lub kancelarii. Będzie potrzeba bardzo dużo kwiatów i zieleni, więc trzeba już teraz to zaplanować.
  • W związku z obywatelskimi inicjatywami nowelizacji ustawy „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” proponowaną przez środowiska i organizacje walczące o ochronę ludzkiego życia w każdym jego stadium, i stanie swego istnienia,  młodzież ruch Światło-Życie z naszej parafii zbiera dzisiaj podpisy pod projektem ustaw zgodnych z prawem Bożym. Obok podpisu trzeba podać swój adres i nr Pesel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.