Ogłoszenia duszpasterskie 22.04.2018 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

 • Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę Gabrielę – Dominikankę, która przed wyjazdem na misje pracowała w naszej parafii. Po powrocie z misji przygotowała książkę „Z wysokich Andów”. Książka ta jest osobistym zbiorem doświadczeń misjonarki i w prosty sposób opisuje pracę misyjną w Boliwii. Dobrowolne ofiary złożone za książkę będą przeznaczone na cele ewangelizacyjne Zgromadzenia Sióstr Dominikanek. Zachęcamy do nabycia książki i wsparcia misyjnego dzieła Kościoła.
 • Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 • Dzisiaj Dzień Krwiodawstwa; w godz. 9.00 – 13.00 przy naszej parafii ma miejsce 76. już akcja krwiodawstwa. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przysyła znowu 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób. Zmniejszy się czas oczekiwania na pobranie krwi. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy do kawiarenki na bezpłatny poczęstunek. Dla dzieci są przewidziane liczne atrakcje. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00. Zapraszamy.
 • W środę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. To dzień imienin biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 • W maju planujemy wyjazd do Rostkowa (sanktuarium św. Stanisława Kostki) z racji obchodów roku ku Jego czci, Toruń oraz siedziba Radio Maryja i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd 19 maja, przyjmujemy zapisy. Przy zapisach prosimy o dokonywanie wpłat. Koszt 80 zł.
 • 27 maja po Mszy świętej o godzinie 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy. Zapisy na obóz przyjmuje ks. Tomasz.
 • W sklepiku OREMUS na maj i czerwiec, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż oraz wiele ciekawych książek dla dzieci także z okazji pierwszej komunii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
 • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.