Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2015 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

• Dziś po Mszy o 1130 w dolnym kościele spotkanie dla grupy młodszej ( III klasa gimnazjum ) do sakramentu bierzmowania, a o 1400 w kościele próba przed sakramentem bierzmowania dla grupy starszej.
  • W ramach Miesiąca dla życia w Józefowie, zapraszamy dziś w na godz. 1900 do dolnego kościoła, na spotkanie z dr. Dariuszem Lańczykiem. Temat: Bóg czyni cuda również dzisiaj.
  • Również dzisiaj o g. 19.00 spotkanie wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016.
  • Przypominamy i zachęcamy: Droga Krzyżowa (w piątek) o godz. 1700 i 1900. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1700.
  • W najbliższy wtorek Pasterz naszej diecezji abp Henryk Hoser SAC udzieli sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do świątyni na godz. 1800.
  • W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 630, 700, 830 i 1800. Przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 1800 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Uroczystość ta jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech wezmą i zapoznają się z materiałami na ten temat oraz wypełnią stosowną deklarację. Będzie można przystąpić do adopcji na uroczystej mszy o godz. 1800.
  • Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
  • W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.
  • Przypominamy młodzieży, że dziś upływa termin zapisywania się na wyjazd do katedry na obchody Światowego Dnia Młodzieży pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego.
  • Za tydzień, 29 marca, Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, organizują zbiórkę do puszek (spotkamy ich dzisiaj przed kościołem kwestujących na ten cel) oraz kiermasz palm i ozdób świątecznych w Niedzielę Palmową, za tydzień, 29 marca.
  • Za tydzień, w niedzielę o g. 1700 w sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci a o g. 1900 spotkanie z ks. Tomaszem dla wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  • Powracamy do naszych jednodniowych pielgrzymek w ramach „A to Polska właśnie”. 11 kwietnia w sobotę organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów diecezji płockiej: Płock ( katedra, muzeum diecezjalne, Siostry Miłosierdzia – Pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego Św. Siostrze Faustynie), Czerwińsk n. Wisłą, Skępe, Obory.