Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2017 r. – 3 Niedziela Zwykła

• W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii s. Gabrielę – Albertynkę, która od 10 lat posługuje na Syberii. Mamy dzisiaj okazję do zapoznania się ze szczególnym charyzmatem Brata Alberta, który przez polskich biskupów został ogłoszony patronem tego roku. Po Mszach św. można będzie również wesprzeć materialnie materialnego tę trudną misję na Syberii – tak dalekiej od nas, a jednocześnie bliskiej, ze względu na losy wielu Polaków tam mieszkających.
  • Dziś 70. dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. Od 9:00 do 14:00 pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy w specjalnym ambulansie pobierają krew od chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 lat do 65 lat. Po raz kolejny specjalnie na potrzeby akcji powstała także Kawiarenka Krwiodawcy, do której serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie można posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez nasze parafianki, a także wspólnie spędzić czas. Pokażmy tym pięknym gestem, że bezinteresowna pomoc bliźnim nie jest nam obca.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla młodszej grupy ( III klasy gimnazjum ) do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiaj rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy 19 marca.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla grupy starszej, która przygotowuje się już drugi rok, a więc z I klas średnich.
  • 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.
  • Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Prosimy i w tym roku podając nr KRS: 0000026243, jako cel szczegółowy należy wpisać: X. Połomski Tygrysy. Bóg zapłać.
  • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

23.01.    Poniedz. (3)        Bema (2), Żytnia (1)

24.01.    Wtorek (3)         Bloki Kopernika 15 i 11 (3)

25.01.    Środa (3)            Piłsudskiego 10, bloki 1-6 (3)

26.01.    Czwartek (3)     Błękitna – bloki 1A, 1B i 2 (3)

27.01.    Piątek (3)           Piaskowa – bloki 51, 51A i 53 (3

28.01.    Sobota (3)           3 Maja bloki 2, 2A, 2B, 2C, 2D (3

30.01.    Poniedz. (3)        3 Maja bloki 98 i 98A (2), Kopernika bloki 11A i 13 (1)

31.01.    Wtorek (3)         Polna – bloki 42, 42B, 42C i 44 (3)

1.02.      Środa (3)            Polna bloki 19A i 19B (2), Reja z blokami (1)

4.02.      Sobota (2)           ul. Ogrodowa 1a oraz na indywidualne zaproszenie

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).