Ogłoszenia duszpasterskie 21.12.2014 r. – IV Niedziela Adwentu

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Zbigniewa Bigdę posługującego w Kazachstanie. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby dzieł duszpasterskich wśród Polaków tym dalekim kraju.
  • Dzisiaj mija 32 lata od śmierci + ks. prał. Wincentego Malinowskiego. Z wdzięcznością, za wieloletnią posługę dla parafii i całego Józefowa,  polecajmy go miłosierdziu Bożemu.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie, jak co roku, przekazują dzisiaj Betlejemskie Światło Pokoju (zwłaszcza po Mszach św. o godz. 1000 i 1130). Mając własną świecę możemy to światło zabrać ze sobą do domu.
  • Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które 25 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1300 zostaną uroczyście ochrzczone.
  • W Wigilię Bożego Narodzenia: o godz. 630 ostatnie Roraty i potem Msza św. już tylko o godz. 8.30 – nie ma wieczornej.
  • 24 grudnia – w Wigilię Narodzenia Pańskiego – kancelaria nieczynna.
  • W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego; rozpoczynamy we środę, 24 grudnia o godz. 2315 uroczystą Godziną Czytań. Pasterka o północy, później, Msze św. w dzień będą odprawiane o godz. 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000.
  • W piątek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W sobotę, 27 grudnia, święto świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 1800 błogosławienie wina. Powracamy do Mszy św. w dni powszednie: o godz. 630, 700, 830 i 1800.
  • W niedzielę 28 grudnia, w święto Świętej Rodziny; będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie – podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia  50-lecia i 25-lecia ślubu. Prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 17.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. Ks. Jerzego (rozprowadzają ministranci) lub zakrystii.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami, kalendarze i książeczki z obrzędami wieczerzy Wigilijnej.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód jest przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Potrzebne są noclegi dla dzieci i opiekunów, którzy przyjadą z kraju i z zagranicy na XXIII Międzynarodowy Turniej w tenisie stołowym organizowanym przez ks. prał. Mirosława Mikulskiego w Radości. Dotyczy jednej nocy 29/30 grudnia – prosimy o zgłaszanie w zakrystii możliwości przenocowania. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne we wtorek, 23 grudnia o godz. 1000. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta).