Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021 r. Ur. Chrystusa Króla

 • Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej o godz. 13:00 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.
 • Dzisiaj  Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą kazania i po Mszy św. rozprowadzają (jak co roku) kalendarze misyjne.
 • W związku z tym zapowiadana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka na uchodźców odbędzie się w naszej parafii w niedzielę za tydzień 28 listopada.
 • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się tym niezwykłym darem. W godz. 9:00 do 13:00 w Domu św. Józefa można oddać krew.
 • Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert naszego parafianina Marcina Wargockiego. Serdecznie zapraszamy. Można będzie kupić jego płytę.
 • Jutro (22 listopada) po Mszy Świętej o godzinie 18:00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność konieczna.
 • W sobotę 27 listopada w naszym kościele odbędzie się czuwanie dla małżeństw. Rozpocznie się ono o godzinie 16:30, a zakończy Mszą Świętą o godz.18:00 w intencji małżonków. Zapraszamy mężów i żony, którzy chcą przed Najświętszym Sakramentem złożyć swoje troski i radości oraz prosić Jezusa o miłość i jedność.

 • Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia.
 • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub ze strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.
 • Już teraz zapraszamy (szczególnie kobiety, ale nie tylko) na kolejne spotkanie z apostolinką siostrą Anną Marią Pudełko. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia w kościele po mszy świętej o 8.30. Jest to prezent od wspólnoty kobiet Betania dla wszystkich kobiet z parafii. Po części konferencyjnej zapraszamy na część dyskusyjną do sali na plebanii.
 • Gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na Covid-19. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu. Zachowując obowiązujące przepisy wypełniamy również przykazanie o miłości bliźniego.