Ogłoszenia duszpasterskie 21.09.2014. – 25 Niedziela zwykła

 • Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym roku orędzie papieża skupia się wokół tematu „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.
 • Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.
 • Zachęcamy by otworzyć swoje serca na doświadczenie Bożej Miłości. Okazją ku temu może być Seminarium Wiary, które odbędzie się w naszej parafii od 23.09. do 28.10. w każdy wtorek o godz. 19.00. Seminarium jest adresowane do wszystkich – tych którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć, obudzić. Jest to cykl 6 spotkań, ważne jest, żeby zacząć chodzić od samego początku, najpóźniej można przyjść na drugie spotkanie.
 • W najbliższą środę (24 września) o godz. 19:30 w sali na plebanii rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.
 • Nasze miasto 28 września o g. 15.00 włącza się w akcję modlitewną KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa. Są już zgłoszone skrzyżowania/ronda: 3 Maja i Graniczna, 3 Maja i Polna, 3 Maja i Kard. Wyszyńskiego oraz Świderska i Kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 • Za tydzień (28 września) spotkanie Róży Różańcowej Dzieci i Róży Różańcowej Rodziców po Mszy św. o godz. 1130 w sali na plebani.
 • Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych poradni przy naszej parafii: poradnia psychologiczna – wtorki w godz. 19.00-20.00, poradnia prawna – środy w godz. 19.00-20.00, poradnia rodzinna – czwartki w godz. 19.00-20.00.
 • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 24 września (środa) o godz. 19:30, w sali na plebanii.
 • Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na Festiwal Blusowy im. Tadeusza Nalepy – jest to już VI edycja. Program koncertów jest na plakatach, zwróćmy szczególną uwagę, że jeden z nich będzie miał miejsce dzisiaj (21.09.) w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na koncert muzyki gospel w wykonaniu „Sienna Gospel Choir”.
 • Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę autokarową 11 października szlakiem Sanktuariów: Rywałd, Toruń, Górsk i tama we Włocławku. Wyjazd o godz. 5:00, koszt autokaru 60 zł.
 • Siostry Szensztackie zwracają się z propozycją do rodziców dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Siostry prowadzą Świetlicę Małego Dziecka przy ul. Czecha w Otwocku – Świdrze. Kontakt telefoniczny podany jest na plakacie zamieszczonym w gablocie.

 W tym tygodniu patronują nam:

 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem (wspomnienie obowiązkowe);
 • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
 • 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).