Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022 r. – 21 Niedziela Zwykła

• Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  • Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
  • We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  • W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  • W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Natomiast w najbliższą, ostatnią niedzielę sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową. Uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi Wojciech Kostecki – kapłan Archidiecezji Warszawskiej. On też będzie kaznodzieją na wszystkich Msza św. w tym dniu. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Garwolin oprawi muzycznie uroczystą Mszę Świętą, a następnie poprowadzi Procesję wokół kościoła.
  • Po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na festyn rodzinny. Będzie on uświetniony koncertem plenerowym Orkiestry Dętej OSP Garwolin z dużą dawką muzyki rozrywkowej i nie tylko, z udziałem wokalistów. A wszystko to pod sprawną batutą dyrygenta orkiestry Zbigniewa Miętusa. Zaraz potem rozpocznie się koncert pochodzącego z Koszalina Duetu wokalno-instrumentalnego „Ania i Tomek Trust”. Przewidziano też wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 28 sierpnia – chcemy spotkać się, najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie.
  • Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy.
  • Mamy jeszcze jedną (smutniejszą tym razem) informację. Decyzją Ks. Biskupa żegnamy dzisiaj ks. Mateusza Szewczyka, który od następnej niedzieli podejmie posługę w warszawskiej parafii p.w. Chrystusa Króla na Targówku. Jesteśmy wdzięczni za 4 lat zaangażowanej posługi w naszej parafii. Katechizacja, przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, prowadzenie grup modlitewnych, posługa wśród chorych, sprawowanie liturgii w Rycie Trydenckim to tylko niektóre posługi, za które chcemy dziękować Bogu i ks. Mateuszowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w jego dalszej pracy duszpasterskiej.

• Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

– sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.