Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019 r. – 16 Niedziela Zwykła

  • Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  • Zapowiadany tydzień temu ks. Justyn Ziembiński przyjedzie na Msze św. popołudniowe, ale tak jak ogłaszaliśmy ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Za tydzień Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można będzie wziąć chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Można też będzie złożyć dobrowolną ofiarę na organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas pomoc dla potrzebujący z naszej parafii.
  • Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji dzisiaj po Mszach św. można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.
  • Jak wiemy, trwają prace nad kapliczkami różańcowymi. Już tylko jedna tajemnica (druga Radosna) nie znalazła swoich ofiarodawców. Może ktoś zechciałby podjąć tę fundację?

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.