Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2015 r. – 12 Niedziela Zwykła

• Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
  • We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 – będzie to również Msza Święta wigilijna z uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
  • W czwartek 25 dzień miesiąca, a więc kolejny dzień modlitw w intencji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Polsce.
  • W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
  • Obóz Tygrysy jest organizowany dla dzieci i młodzieży nie tylko z naszej parafii. Również są dzieci z krajów dawnego bloku wschodniego, dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Dzięki ludziom i instytucjom o dobrych sercach jest możliwość wyjazdu dla każdego, a brak funduszy nie jest przeszkodą. Dzisiaj jest możliwość wsparcia tej inicjatywy przez ofiary składane po Mszach św. do puszek przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania rzeczy materialnych (na nagrody, konkursy) czy nawet produkty żywnościowe, prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.
  • „Jak «czytać» ikony?” to temat kolejnego spotkania z cyklu „Rozmowy u Jezuitów. Spotkanie poprowadzi o. Jacek Wróbel SJ, ikonopisarz i założyciel środowiska twórczego “Droga Ikony”, który przedstawi uczestnikom swoiste „abecadło” ikonograficznego języka, co pomoże nam w owocniejszym czerpaniu z ikony jako metody modlitwy. Zapraszamy w najbliższy czwartek, 25 czerwca, godz. 18.30, Warszawa–Falenica, ul. Olecka 30. Wstęp wolny.
  • Już teraz przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulegnie nieco zmianie układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 630 , zaś w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 930 (w dolnym kościele) i o 1300. Nie działają również poradnie, a kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątki, a w sobotę będzie czynna tylko przed południem.
  • Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.