Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023 r. – 7 Niedziela Wielkanocy – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

 • Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 • Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odprawiamy razem z nabożeństwem majowym po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci klas IV obchodzą uroczystość rocznicową Komunii Świętej.
 • W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 • W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 • Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji w wigilię uroczystości, tj. w sobotę 27 maja o godz. 19.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne prowadzone przez Domowy Kościół. Natomiast o godz. 20.30 odprawiona zostanie Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

 • Przypominamy, że Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Trzecie Przykazanie Kościelne zobowiązuje nas, aby: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.” Niewypełnienie go jest grzechem ciężkim.
 • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca). Pragniemy aby, jak w roku ubiegłym, podczas procesji przy poszczególnych ołtarzach były wykonywane śpiewy responsoriów. Organista p. Filip oraz p. Karolina dyrygent chóru Cum Jubilo zapraszają dotychczasowych członków chórów oraz nowych chętnych na próby. Najbliższe 27 maja (sobota) i 2 czerwca (piątek) o godz. 18.00. Poszukiwane są w szczególności głosy męskie.
 • Wspólnota Kobiet Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu, który zostanie ułożony w naszym kościele na uroczystość Bożego Ciała. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tui ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów i tui to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej czyli ok. godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17.30.
 • Nasz ksiądz Maciej jest autorem bardzo ciekawej książki o historii naszej diecezji warszawsko-praskiej. To fragment jego pracy doktorskiej, jaka powstała w związku z 25-leciem Kościoła warszawsko-praskiego. Dziś po Mszy Świętej można przed kościołem nabyć jego publikację. Koszt to 50 zł.