Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2013 r. – IV Niedziela Wielkanocna

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  • Katecheza dla rodziców i dzieci kl. II dziś po Mszy św. o 11.30.
  • Katecheza dla rodziców i dzieci kl. III w przyszła niedzielę po mszy o 11.30.
  • We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  • W najbliższy wtorek w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie uroczystość odpustowa z racji imienin Bł. Księdza Jerzego. Msza św. w Sanktuarium na Żoliborzu, a także w naszym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy.
  • W tym tygodniu, w czwartek, 25 kwietnia, celebrujemy także święto Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  • 28 kwietnia odbędzie się kwesta przeprowadzona przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Wolontariusze ubrani w żółte chusty, rozdający żonkile będą zbierać datki na rzecz hospicjum domowego „Empatia” oraz hospicjum stacjonarnego im. Św. Patryka w Śródborowie.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele będziemy mogli obejrzeć spektakl p.t. Brzydkie Kaczątko w wykonaniu podopiecznych Centrum Rehabilitacji i Opieki TPD  „HELENÓW” z Międzylesia. Zapraszamy nie tylko dzieci.
  • W dniu 28 kwietnia 2013 roku (niedziela) odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. W naszej Stacji Caritas można będzie oddać krew w godzinach 9.00-13.00.
  • W Niedzielę, 28 kwietnia o godz.19:00 w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie z Timem Guénardem. Tim Guénard urodził się 1958r. we Francji. Jest pisarzem, autorem wielu książek, w tym autobiografii pt. „Silniejszy od nienawiści”. Zajmuje się prowadzeniem ośrodka dla trudnej młodzieży w Lourdes. Jednak w świecie najbardziej znany jest z głoszonego świadectwa. Tim każdego miesiąca wyrusza na parę dni, do miejsc do których jest zaproszony, by spotkać się z ludźmi i opowiedzieć im swoją historię. Historia życia Tima jest poruszająca. Dzieciństwo jego upłynęło w wielkim cierpieniu. Doświadczył on nieopisanego bólu fizycznego, psychicznego i duchowego spustoszenia. Mierzył się z głodem, zimnem i całkowitą samotnością. W tym roku spotkania z Timem odbędą się w Katowicach, Krakowie, Siedlcach i Józefowie. Zapraszamy: 28 kwietnia o godz.19:00. Szczegóły na plakatach i w Internecie.
  • 27 kwietnia pielgrzymka autokarowa KŻR do Ostrówka, zapraszamy członków KŻR oraz sympatyków.
  • W sklepiku Na zakończenie Tygodnia Biblijnego wszystkie Pisma Święte dostępne w sklepiku z 10% upustem.
  • Rozliczając się z podatku, możemy pomóc naszym dzieciom z Józefowa przekazując 1% na Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie. Program PIT na stronie Forum.
  • Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z Józefowa w wieku 7-17 lat nad morzem w Jarosławcu w terminie 28 lipca – 10 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej.
  • Bóg zapłać tym, którzy wczoraj wygrabiali teren wokół kościoła.