Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021 r. – 1 Niedziela W. Postu

  • Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  • Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 i 19.00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną i procesją. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Również w piątki Wielkiego Postu, w godz. 18:30 – 19:00, Adoracja Najśw. Sakramentu. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  • Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  • Dzisiaj po Mszy o godzinie 1130 w dolnym kościele odbędzie spotkanie dla starszej grupy kandydatów do przyjęcia bierzmowania.
  • Ponieważ czas pandemii i związane z nim przepisy nie pozwalają na przeprowadzenie rekolekcji szkolnych dla dzieci, na kolejne 3 niedziele na Mszę św. o godz. 1130 diakon Bartek oraz klerycy naszego seminarium zapraszają głównie dzieci. Pragną pomóc im w wielkopostnym przygotowaniu do Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsze spotkanie już w niedzielę za tydzień. Planujemy również transmisję on-line do dolnego kościoła, aby bezpiecznie uczestniczyć w tych specjalnych Mszach św.
  • Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. jak co roku zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 14 – 17 marca. Poprowadzi je o. Romuald Kszuk ze zgromadzenia Ojców Szensztackich z Józefowie.