Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2016 r. – 2 Niedziela W. Postu

• Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  • Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają dzisiaj do puszek ofiary – możemy wesprzeć materialnie działalność misyjną Kościoła.
  • Dzisiaj Msza św. o 11:30, a potem spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych (wręczenie książeczek do nabożeństwa).
  • Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  • 17 lutego rozpoczął się wiosenny kurs przedmałżeński dla narzeczonych przed ślubem. Spotkania obywają się we środy o godz. 19:30 w salce na plebanii. To ostatnia możliwość dołączenia do tej grupy.
  • Trwa okres Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi św. jest podczas każdej Mszy św. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Drogi Krzyżowa w piątek o godz. 1700 i 1900. W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  • 25 lutego, jak co miesiąc, zapraszamy   na wspólną modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18:00, potem będzie czuwanie modlitewne, a następnie spotkanie wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy: rodziny które przyjmą pielgrzymów, młodzież jak i wszystkich chcących wesprzeć nasze przygotowania. Prosimy też o zgłaszanie rodzin do przyjęcia Hiszpanów.
  • 28 lutego (za tydzień) po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – dla grupy starszej, która w tym roku przystąpi do tego sakramentu.
  • Za tydzień po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystąpią w tym roku do Komunii św. rocznicowej.
  • Również 28 lutego po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy.
  • Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu odbywa się w godz. 18:30 – 19:00.
  • Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w niedzielę za tydzień pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę, a przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa. Zebraliśmy 12 963 zł – o 291 zł więcej niż miesiąc temu.
  • rzypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni obóz na Mazurach „Tygrysy” – organizowany przez Ks. Tomasza – naszego wikariusza oraz ks. prał. Mirosława Mikulskiego (nr KRS: 0000026243) lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii (nr KRS: 0000071551) lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii (nr KRS: 0000223182).
  • W sklepiku do nabycia książeczki z rozważaniami Drogi Krzyżowej, tekstami Gorzkich Żali oraz OREMUS na marzec.
  • Proszono nas jeszcze, aby ogłosić:
  • Urząd Miasta Józefowa informuje, że można ubiegać się o dofinansowanie wymiany pieca CO – bliższe informacje w urzędzie
  • W przychodni miejskiej przy ul. Skłodowskiej 5/7 w Józefowie odbędą się w dniu 3 marca (piątek) od g. 14.00 badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc i Echo Serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.