Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r. – IV Niedziela Adwentu

  • Do czwartku włącznie o godz. 6.30 ostatnie już msze – Roraty. Zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Ostatnia możliwość przedświątecznej spowiedzi w środę podczas Mszy św. wieczornej i wieczornej adoracji do godz. 20.00. W czwartek w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy wieczornej – Msze Święte o godz. 6.30 i 8.30.
  • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  • Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na fundusz obrony życia, a w drugi dzień świąt na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W niedzielę 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Ze względu na trwającą pandemię nie możemy zaprosić do kościoła najstarszych Jubilatów wspólnego życia w małżeństwie, jednak pary małżeńskie, które pojawią się w tym dniu razem, podczas każdej Mszy św. w kościele, będą mogły odnowić przysięgę małżeńską.
  • Zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. 
  • Opłatki rozprowadzają ministranci: w kaplicy bł. ks. Jerzego oraz przy wyjściu z kościoła.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i pomoc dla ubogich. Dziękujemy również za wpłaty za pośrednictwem platformy „Przelewy24” ze strony internetowej naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.