Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2015 r. – 4 Niedziela Adwentu

• Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
  • Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie, jak co roku, przekazują dzisiaj Betlejemskie Światło Pokoju (zwłaszcza po Mszach św. o godz. 1000 i 1130). Mając własną świecę możemy to światło zabrać ze sobą do domu.
  • Dziś zapraszamy  na wspólną modlitwę za Światowe Dni Młodzieży, zaczynamy mszą  o18 potem będzie czuwanie modlitewne a następnie spotkanie wolontariuszy. zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, rodziny które przyjmą pielgrzymów, młodzież jak i wszystkich chcących wesprzeć nasze przygotowania.
  • Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które 25 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1300 zostaną uroczyście ochrzczone.
  • W Wigilię Bożego Narodzenia: o godz. 630 ostatnie Roraty i potem Msza św. już tylko o godz. 8.30 – nie ma wieczornej.
  • 24 grudnia – w Wigilię Narodzenia Pańskiego – kancelaria nieczynna.
  • W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego; rozpoczynamy w czwartek, 24 grudnia o godz. 2315 uroczystą Godziną Czytań. Pasterka o północy, później, Msze św. (25 grudnia) będą odprawiane o godz. 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000.
  • W sobotę, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W niedzielę, 27 grudnia w święto Świętej Rodziny; będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie – podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia  50-lecia i 25-lecia ślubu. Prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. Ks. Jerzego (rozprowadzają ministranci) lub zakrystii.  W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami, kalendarze i książeczki z obrzędami wieczerzy Wigilijnej.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizują dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami oraz książeczki z obrzędami wieczerzy wigilijnej orz OREMUS na styczeń.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne we środę, 23 grudnia 2015 r. o godz. 1000. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta).
  • Zapisy na pielgrzymki do Rzymu i Fatimy u księży wikariuszy. Więcej na stronie internetowej.