Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022 r. – Ur. Chrystusa Króla

 • Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 • Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11:30 poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy św. w dolnym  kościele spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 • Po Mszy Świętej o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odczytanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 • Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 • We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
 • W sobotę 26 listopada zapraszamy na czuwanie modlitewne w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy około 22.00.
 • W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
 • Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w wysokości 4305 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup leków, artykułów spożywczych, opłatę energii elektrycznej lub opłatę za czynsz dla najuboższych mieszkańców zachodniej strony Józefowa. Jednocześnie informuje, że w grudniu będą rozprowadzane świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na potrzeby najuboższych mieszkańców naszej parafii.
 • Maciej organizuje modlitewną pielgrzymkę do Medjugorie 2-6 maja 2023 roku. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
 • Burmistrz Miasta informuje: Osoby zainteresowane zakupem preferencyjnym węgla w cenie 2.000 zł, które jeszcze nie złożyły wniosku o wydanie stosownego zaświadczenia, proszone są o jak najszybsze stawienie się w Urzędzie Miasta Józefowa pokój Nr 1 i 2 w celu załatwienia formalności.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do Pana + Andrzej Kasperek oraz Iwo Toczewski. Módlmy się za nich słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.