Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2016 r. – Ur. Chrystusa Króla

• Gościmy dzisiaj ks. Marcina Iżyckiego z Wydziału Misyjnego naszej diecezji, który opowie o dziełach prowadzonych przez ten wydział i rozprowadza materiały o misjach.
  • Z racji dzisiejszej Uroczystości Chrystusa Króla, po każdej Mszy św. przedstawiamy Bogu Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, zaś po Mszy św. o godz. 13:00 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny: Wystawienie Najśw. Sakramentu, Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz Akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Wierni, którzy go dzisiaj publicznie odmówią, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Dzisiaj po Mszy św. o g. 11:30 spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystępują do I komunii św. Podczas Mszy św. będzie również rozdanie książeczki do nabożeństwa
  • Dzisiaj akcja krwiodawstwa. W celu zapewnienia płynnej obsługi krwiodawców Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przysyła do Józefowa 2 krwiobusy. Jest to docenienie naszych dotychczasowych akcji, w których krew oddawało średnio około 60 osób. Tym razem potrzeba jeszcze większej mobilizacji. Jeżeli jesteśmy zdrowi to oddajmy krew. Zachęćmy naszych bliskich i znajomych. Dla krwiodawców przewidziane są liczne atrakcje – kawiarenka krwiodawcy, grochówka, hot dogi itd. Dajmy dobry przykład chrześcijańskiego miłosierdzia dla potrzebujących krwi do ratowania życia i zdrowia.
  • Dzisiaj nastąpi zamknięcie Drzwi świętych w bazylice św. Piotra w Rzymie i zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.
  • Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.
  • We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej
  • Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
  • Zapraszamy na środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do g. 21:00. Tworząca się wspólnota kobiet Betania zaprasza też na spotkania modlitewne które odbywają się w drugie i czwarte czwartki miesiąca u Sióstr Dominikanek w Józefowie przy ul. Piaskowej 48, o godz. 19:15. Najbliższe więc spotkanie w czwartek 24 listopada.
  • Za tydzień w niedzielę spotkania dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Grupa Młodsza (III gimnazjum) po Mszy św. o 11:30, grupa starsza po Mszy św. o godz. 13:00
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Justyna Ziembińskiego, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Również za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 13 listopada, w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym mieliśmy Niedzielę Chleba, więc wtedy nie mogliśmy zorganizować zbiórki. W tym roku chcemy wesprzeć prześladowanych chrześcijan w Iraku.
  • Od 13 maja 2016 r. w naszej Parafii odbywa się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Raz w miesiącu figura miała wracać do parafii. Prosimy o kontakt osobę lub rodzinę, u której ta figura się znajduje, lub kogoś gdzie była w ostatnim czasie.
  • Organizujemy pielgrzymkę Lourdes i Barcelony. Informacje na stronie naszej parafii.
  • W sklepiku do nabycia Oremus na grudzień oraz lampiony roratnie.
  • Centrum Medyczne Józefów zaprasza na wykład „Psychoterapia pod lupą: najczęstsze objawy i nadzieje związane z podejmowaniem psychoterapii”. Więcej na tablicy ogłoszeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.