Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020 r. – 25 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  • W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  • Grupa Modlitewna św. Ojca Pio i św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zaprasza na spotkanie modlitewne i kolejną katechezę dogmatyczną „Życie w łasce. Czym jest łaska Boża?”.
  • W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, aby wypraszać potrzebne nam łaski.
  • W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
  • Za tydzień niedziela chleba.

• Spotkanie informacyjne dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do bierzmowania oraz dla ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele; natomiast młodzież, która rozpoczyna drugi rok przygotowań zapraszamy na spotkanie 4 października również po Mszy Świętej o godzinie 11:30 do dolnego kościoła.
  • Niedawno w naszej parafii zawiązała się nowa Róża Żywego Różańca mężczyzn. Jej członków prosimy o głoszenie się do zakrystii.
  • Zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę o godz. 10:00, na którą zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, a także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą rozpocząć służbę Chrystusowi jako ministranci.
  • Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej na spotkania wspólnoty oazowej w piątki o godzinie 19:00.
  • Schola dziecięca wraca do prób, aby przypomnieć repertuar i śpiewać podczas Mszy św. o godz. 11.30. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.00.
  • W związku z niemożliwością przeprowadzenia zbiórki na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie w Wielki Piątek, nasza diecezja ogłosiła zbiórkę w tym miesiącu. Dzisiaj więc po Mszach św. można przed kościołem złożyć do puszki ofiarę na ten cel.
  • Od piątku przy naszej parafii trwa Jubileuszowy XXXV Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020” . Projekcje festiwalowe odbywają się w Sali multimedialnej Domu św. Józefa oraz on-line. O godz. 17.00 nastąpi zakończenie Festiwalu. Więcej na plakatach.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.