Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2023 r. – 20 Niedziela Zwykła

• W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Pojutrze, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  • We środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  • W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  • W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Natomiast w najbliższą, ostatnią niedzielę sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową. Podczas wszystkich Mszy Świętych uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę Świętą w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 11:30 odprawi Stanisław Ławrynowicz – kapłan diecezji ełckiej. On też będzie kaznodzieją na wszystkich Mszach Świętych w tym dniu. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na festyn rodzinny. Jak co roku przewidziano wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, koniki, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 27 sierpnia – chcemy spotkać się, najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie.
  • Zaraz po procesji wystąpi na scenie nasz parafianin p. Marcin Wargocki ze swoimi poetyckimi, pięknymi piosenkami. Jak mówił przy promocji swojej trzeciej płyty: „Zabierze nas do muzycznej krainy łagodności, dając nadzieję i wzmacniając wiarę”. Potem będziemy gościć ks. prałata Bogusława Kowalskiego, który z wrodzoną lekkością i humorem przedstawi różne wydarzenia z życia księży, parafian i Kościoła. Będzie warto posłuchać i pośmiać się.
  • Będzie można również zobaczyć samochód Buick, jakim Jerzy Jeliński jako pierwszy Polak w latach 1926-28 odbył podróż dookoła świata.

• Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe, chociaż opakowania mogą być otwarte. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci, organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie przygotuje również jak co roku poczęstunek (chleb ze smalcem, herbata, napoje itp.). Potrzebujemy również ciasta – prosimy o ich upieczenie. W zakrystii już dzisiaj są do wzięcia blachy, w których możemy przygotować ciasta.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.