Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 r. – 12 Niedziela Zwykła

• Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  • Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  • Dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 (przed mszą o g. 20.00) odbędzie się koncert „Ze św. Józefem przez wieki”. Nasi parafianie Kinga i Arkadiusz Głogowscy (Teatr GROT), z racji trwającego Roku św. Józefa, przygotowali spektakl. Będzie to przekrój pieśni poświęconych cudownemu Opiekunowi Świętej Rodziny, od czasów dawnych aż po czasy współczesne. Serdecznie zapraszamy.

• W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  • W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  • W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  • Dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
  • W niedzielę za tydzień Parafialny Zespól Caritas będzie zbierał ofiary do puszki na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
  • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 4 lipca do 29 sierpnia zmieni się układ Mszy św. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 i 13.00. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano oraz w środę po Mszy św. wieczornej. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych (od 28 czerwca) będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • Pamiętajmy, że nasz bp Romuald (jak i wszyscy inni) odwołał dyspensę od udziału w Mszach św. niedzielnych i świątecznych ze względu na pandemię. Powiadomcie o tym swoich domowników, sąsiadów i znajomych, którzy bojąc się zarażenia nie chodzili do kościoła. Wszystkich zapraszamy do udziału w Mszach św. niedzielnych. Warto też codziennie uczestniczyć w tej Ofierze Chrystusa jaką jest Msza św.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych