Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2019 r. – Ur. Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej

  • W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by wyznać naszą wiarę i prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.
  • Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni do udziału w Oktawie Bożego Ciała. W dniach 21 – 27 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18.00 na Mszy św. oraz Nieszporach połączonych z Nabożeństwem czerwcowym. Ze względu na prace przy elewacji kościoła nie możemy urządzać w tym roku tradycyjnych, codziennych procesji wokół kościoła.
  • Pasterz naszej diecezji, bp Romuald Kamiński, wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy jutro będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypomina zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  • Przypominamy też, że możemy oglądać Msze św. i Nabożeństwa w naszym kościele korzystając z transmisji na żywo przez Internet. Aby z tego skorzystać należy wejść na naszą stronę internetową: parafiajozefow.pl i tam kliknąć obrazek prezbiterium. Oczywiście tylko chorzy, korzystając z tej transmisji, wypełniają przykazanie kościelne dotyczące niedzielnej Mszy św., ale warto ją polecić np. osobie, która nie może dojechać na pogrzeb odbywający się w naszym kościele.
  • Można też pokazać komuś wnętrze naszego kościoła na specjalnym programie, wchodząc na stronę Mapy Google i wpisując adres naszego kościoła. Nagranie to w wielką sobotę wykonał józefowianin, pan Jerzy Poliński, specjalizujący się w tej dziedzinie. Serdecznie za nie dziękujemy.