Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św. Zachęcamy także, aby dzisiejszy radosny obchód rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 • Dzisiaj w naszym kościele Ordynariusz Warszawsko-Praski bp Romuald Kamiński Mszą św. o godz. 13.00 zainauguruje XXXIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2018”. Po Mszy św. w kościele Koncert Inauguracyjny. W Sali multimedialnej Domu św. Józefa od godz. 9.30 trwa nieustanna projekcja filmów i teledysków o tematyce religijnej. Serdecznie zapraszamy po Mszy św.
 • W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W piątek 25 maja o godz. 18.00 Msza św. Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość którą odprawi bp Marek Solarczyk i po niej koncert charytatywny zespołu „CISZA JAK TA”. Koncert ten, na rzecz dzieci powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach, poprowadzi Magdalena Kotarska.
 • W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 • Za tydzień Niedziela Chleba.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a po niej w czwartek 31 maja przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.

I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,

II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,

III ołtarz – Ruch Światło-Życie,

IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.

 • W naszym kościele Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 20.00 przy kapliczce niedaleko ronda 3 Maja i Granicznej.
 • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty ze swoich ogrodów a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • 16 czerwca, chcemy zorganizować pielgrzymkę do następujących miejsc: Pelplin – Gdańsk – Sopot. Koszt 130 zł. Jest już 20 osób. Program tej pielgrzymki: w Pelplinie Msza święta i zwiedzanie muzeum oraz Bazyliki, w Gdańsku zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w Sopocie czas wolny ok. 2 godziny na spacer, korzystanie z uroków Bałtyku.
 • Za tydzień po Mszy świętej o godz. 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie przed wyjazdem na letni obóz dla dzieci Tygrysy.