Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022 r. – 3 Niedziela W Postu

 • Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 • Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi Ojciec Leon Bartczak, przełożony Domu Zakonu Franciszkanów w Józefowie. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Msze św. z naukami dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
 • We wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych można zapisać w zakrystii. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, w coniedzielnym biuletynie i serwisie internetowym.

 • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do księży w zakrystii.
 • W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
 • W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 8:30 11:00 i 18:00. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej Mszy Świętej.
 • 25 marca o godz. 17:00 papież Franciszek dokona Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tej intencji będziemy odprawiali w tym czasie Drogę Krzyżową, a Mszę św. o godz. 18.00 odprawimy w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
 • W intencji pokoju w Ukrainie podejmujemy również od jutra codzienny różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu, zawsze o godz. 17:30, przed wieczorną Mszą św. Prosimy o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach.
 • W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Zapraszamy też na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:00 i 19:00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w poniedziałek 28 marca 2022 o godzinie 18:45 w kościele. Obecność więcej niż obowiązkowa.
 • Fundacja L`Arche zajmująca się osobami niepełnosprawnymi zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godzinie 18:00 w górnym kościele.
 • Jeszcze jedno ogłoszenie: Burmistrz miasta Józefowa i Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie serdecznie dziękują za udział w koncercie charytatywnym na rzecz uchodźców z Ukrainy. Informujemy, że udało się zebrać 2.050 zł. Zakupiliśmy  niezbędne artykuły przeznaczone na potrzeby rodzin z Ukrainy przebywających w naszym mieście.  Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc. Nasze zasoby znikają w bardzo szybkim tempie.  Pomogliśmy już ok. 370 osobom. Ciągle napływają nowe. Potrzebne są: kasza gryczana, jęczmienna, mąka, makaron, olej, cukier. A także: szampony, proszek do prania (małe opakowania). Wiemy, że na mieszkańców Józefowa zawsze możemy liczyć. Jeśli ktoś z Państwa może pomóc zapraszamy od poniedziałku do piątku do Domu św. Józefa o godz.19.00. Z góry serdecznie dziękujemy.
 • Przypominamy też, że w Domu Józefa przy naszej parafii utworzony został punkt wydawania artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych i higienicznych. Z punktu mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy oraz mieszkańcy Józefowa, którzy ich przyjęli do swoich domów. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 18:30.
 • Jak ogłaszaliśmy, powstała inicjatywa budowy Pomnika Pamięci Dzieci Utraconych. Przedstawiciele komitetu budowy zbierają dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiary na ten cel. Posłuchajmy o tej inicjatywie.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.