Ogłoszenia duszpasterskie 20.01.2019 r. – 2 Niedziela Zwykła

 • Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 • Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 w Domu św. Józefa świąteczne spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornej o godz. 18:00.
 • W najbliższy wtorek 22 stycznia o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej) na plebanii spotkanie zespołu przygotowującego wydawnictwo na 100 – lecie naszej parafii. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do współpracy i poświęcenia swego czasu tak ważnej sprawie. Dotychczas spotykamy się w niezwykle skromnym gronie, a pracy jest wiele. Można pomóc w różny sposób, nie trzeba nadzwyczajnych zdolności. ZAPRASZAMY!!! Wtorek, godz. 18:30!
  • Wszystkich narzeczonych i młode małżeństwa  zapraszamy na kameralne spotkania w serdecznej atmosferze przy ciastku i filiżance herbaty. Spotkania odbywają się we środy w godz. 19.30-21.00 w domu św. Józefa w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. (Kontakt do osób prowadzących – Aleksandra i Tomasz Sulejowie, tel. 513 495 770).
  • Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Oto program wizyty w najbliższym czasie:

  21.01.          Poniedz.  (3)         Polna bloki 19a i 19 b (2),  Piaskowa blok 53 (1)

  22.01.          wtorek (5)            Błękitna bloki 1a, 1b, i 2 (3), Piaskowa bloki 51, 51a (2)

  23.01.          Środa (4)              3 Maja bloki 98 i 98a (2), Polna bloki 42, 42b, 42c, i 44 (2)

  24.01.          Czwartek (5)        3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d

  26.01.          Sobota        od g. 10.00 – na indywidualne zaproszenie

   

  W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.