Ogłoszenia duszpasterskie 2.6.2013 r. – 9 niedziela zwykła

• Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  • Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W całej Polsce trwa dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  • Katecheza przedchrzcielna, dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii, dzisiaj o godz. 16.00
  • Dzisiaj nieszpory, czerwcowe i procesja w ramach ogólnoświatowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00-18.00. Serdecznie zachęcamy do przyjścia raz jeszcze dzisiaj do kościoła na g. 17.00 by połączyć się w tym samym czasie w modlitwie z całym światem.
  • W poniedziałek, 3 czerwca, obchodzimy imieniny ks. Leszka. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizanta na godz. 18.00, po niej złożymy życzenia.
  • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać!
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej.
  • W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwa ziół i kwiatów na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy z wiankami splecionymi z kwiatów i ziół leczniczych. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  • W piątek, 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830, 1700 i 1800. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. To również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele rano i po południu od g. 17.00.
  • W sobotę, 8 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Również za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Można już odbierać karty kwalifikacyjne uczestników kolonii nad morzem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
  • Harcerze z ZHP zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 6 do 16 lat na kolonie i obóz na Mazurach. Szczegóły można znaleźć na ulotkach i w biuletynie – www.zhp.michalin.pl
  • Zapraszamy do poparcia inicjatywy ustawodawczej o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego. Za tydzień będzie można złożyć podpis. Należy przynieść ze sobą dowód osobisty. Kto posiada go dzisiaj, może uczynić to już w dniu dzisiejszym w zakrystii.

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 VI – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 VI – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).