Ogłoszenia duszpasterskie 2.10.2022 r. – 27 Niedziela Zwykła

• Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji, zaś za tydzień na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:15. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

• Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  • W poniedziałek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o godz. 830 do wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Prosimy o zapisywanie się na listy na następne poniedziałki. Musimy być pewni, że cały czas jest kilka osób w kościele.
  • We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  • W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  • Po przerwie wznawiamy spotkania grupy ojców. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Pragniemy również rozpocząć nabożeństwa ku czci Przeczystego Serca św. Józefa, które odprawiane będą w pierwsze środy miesiąca. Zapraszamy zatem w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną i krótkie nabożeństwo. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, zwłaszcza ojców rodzin.
  • Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca, a więc po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”, a także o pokój dla Ukrainy. Zakończy się ona w piątek 7 października Mszą św. poranną o godz. 6:30. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 23:00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
  • W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza św. Po niej nabożeństwo różańcowe i Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy wieczornej Koła Żywego Różańca zapraszają na modlitwę przy naszych różańcowych kapliczkach – idąc z lampionami w procesji odmówimy Różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Na zakończenie Koła Różańcowe zapraszają wszystkich na herbatę i ciasto w Domu św. Józefa.
  • Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 9 października 2022 r. podczas Mszy św. o godzinie 11:30.  Po tej Mszy św. spotkanie dla rodziców tychże dzieci będzie w dolnym  kościele.
  • Uczniowie klas ósmych oraz starsi, którzy pragną rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania (nowa grupa) będą mieli swoje spotkanie za tydzień 9 października po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Po przerwie wakacyjnej kobiety ze wspólnoty „Betania” zapraszają na wspólną modlitwę różańcową i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w II i IV czwartek miesiąca po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.
  • W niedzielę za tydzień odbędą się w naszej parafii wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatów możemy poznać z ogłoszeń w gablotach lub odwiedzając stronę internetową parafii.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
  • W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Polikarp Paduch, + Janusz Sokół, + Józef Olszewski, + Marek Mozer. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.