Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2023 r. – 13 Niedziela Zwykła

• Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone, którą prowadzi nasza diecezja
  • Jutro przypada święto Tomasza Apostoła.
  • We wtorek, 4 lipca, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • 6 lipca przypada I czwartek miesiąca, a więc po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne Zakończy się ona w piątek 7 lipca Mszą św. poranną o godz. 630. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 2300. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
  • 7 lipca I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Spowiedź 20 minut przed oraz podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.15.

• Trwa akcja wakacyjna prowadzona przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie. Codziennie uczestniczy w niej ok. siedemdziesięcioro dzieci. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy naszej parafii od 26.06.2023 do 04.08.2023. Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci będą korzystały z naszego zaplecza dydaktyczno-rozrywkowego uczestnicząc w zajęciach artystycznych (glina, decoupage), sportowych, muzycznych, komputerowych. Zaplanowane są również wyjazdy autokarowe do Warszawy (ZOO, Sala Zabaw, Kino). Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) zmieni się układ Mszy św. – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Nie będzie też porannej adoracji we wtorek i w środę. Pozostaje całodzienna adoracja w poniedziałki i całonocna w I czwartki miesiąca. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.