Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2017 r. – 13 Niedziela Zwykła

• Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  • Pamiętajmy, że na czas wakacji (lipiec – sierpień) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745.
  • W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
  • We wtorek zaś, 4 lipca, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  • W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej rano i po południu od godz. 1730. Ks. Tomasz odwiedzi chorych w następny piątek.
  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz Więcej” z Mińska Mazowieckiego po uzyskaniu zgody naszego biskupa, przeprowadzi za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach Św. zbiórkę pieniędzy do puszek. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Wielospecjalistycznego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację, po to by mogły się nadal rozwijać, rehabilitować i usprawniać. Serdecznie prosimy o otwarte serca i pomoc w realizacji tej ważnej i potrzebnej inicjatywy. Bóg zapłać.
  • Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).