Ogłoszenia duszpasterskie 2.05.2021 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

  • Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  • Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy.
  • Jutro, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. To również 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

  • We wtorek 4 maja o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie oraz ich rodzin z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia ich patrona św. Floriana.
  • Również we wtorek, 4 maja, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa rano i po południu od g. 16.30. Będzie to jednocześnie, jak w całej naszej diecezji, dzień modlitw o powołania.
  • W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w naszym kościele Pierwsze Komunie św. W związku z pandemią dzieci będą przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii w siedmiu grupach w obecności tylko swoich najbliższych. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.
  • Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki działalność naszej parafialnej Caritas. Bóg zapłać za ofiary.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.