OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 lutego 2023 r. – 7 Niedziela Zwykła

  • Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  • Dziś rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  • W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 6:30, 8:30, 11:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

  • Grupa Św. Michała Archanioła i Św. Ojca Pio zaprasza w najbliższy wtorek na spotkanie po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą różańcową i kończymy konferencją ascetyczną, którą prowadzi ks. Łukasz.  
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.  Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.
  • W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu
  • Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne: Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17:00 i 19:00 oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym i procesją wewnątrz kościoła, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:00.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć księdza Piotra, a ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła p.w. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Warszawie- Kobiałce.
  • Przypominamy, że w związku z obowiązującymi w całej Unii Europejskiej przepisami RODO, świadectwa chrztu itp. dotyczące dzieci, w kancelarii parafialnej mogą odebrać tylko rodzice dzieci niepełnoletnich. Wszyscy inni muszą to uczynić osobiście. Wszystkie osoby przychodzące po dokumenty zawierające wrażliwe dane osobowe, prosimy o posiadanie przy sobie dowodu osobistego.
  • Od pierwszego lutego kancelaria parafialna jest czynna codziennie: (pon.-sob.) przed południem w godzinach 9:00 do 10:30 oraz po południu we wtorki i czwartki w godzinach 16:00 do 17:30.