Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021 r. – 4 Niedziela Adwentu

  • Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6:30.
  • W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  • Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Serdecznie zapraszamy na tę nocną liturgię.
  • Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na fundusz obrony życia, a w drugi dzień świąt na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Ze względu na trwającą pandemię nie możemy zaprosić do kościoła najstarszych Jubilatów wspólnego życia w małżeństwie, jednak pary małżeńskie, które pojawią się w tym dniu razem, podczas każdej Mszy św. w kościele, będą mogły odnowić przysięgę małżeńską.

  • Dzisiaj harcerze w naszej parafii rozprowadzają Światło Betlejemskie.
  • A przy zakrystii ministranci rozprowadzają opłatki na stół wigilijny.
  • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe planujemy zrealizować w styczniu. Odwiedzimy rodziny na indywidualne zaproszenia. Najwygodniej wypełnić zaproszenie na naszej stronie internetowej i kliknąć napis: ”wyślij”. Ale również przy wyjściu z kościoła i przy stoliku prasy leżą kartki z zaproszeniem. Można je wypełnić i wrzucić do skarbony obok stolika prasy albo przekazać w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o przekazanie zaproszeń jak najszybciej, byśmy 26 grudnia mogli przekazać naszym parafianom plan odwiedzin kolędowych.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i pomoc dla ubogich. Dziękujemy również za wpłaty za pośrednictwem platformy „Przelewy24” ze strony internetowej naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.