Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 r. – 33 Niedziela Zwykła

 • Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączajmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania, a za tydzień spotkanie młodszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 • We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
 • W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00 oraz sprawowanej po niej Eucharystii.

 • W najbliższą niedzielę 26.11. Chór Cum Jubilo działający przy naszej Parafii zaprezentuje program muzyki sakralnej podczas występu, który rozpocznie się po mszy o godzinie 11.30 (ok. 12.30). Chór zaśpiewa także podczas mszy o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy zarówno w imieniu naszych Chórzystek, jak też towarzyszącego zespołowi przy organach pana Filipa Błachnio. 
 • Powoli zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
 • Z różnych przyczyn coraz częściej na Mszach świętych jest jeden kapłan, a zwłaszcza teraz gdy rozpoczynamy kolędę wieczorem będzie tylko jeden ksiądz, dlatego prosimy, aby osoby, które pragną w tygodniu skorzystać z sakramentu pokuty przychodziły 15 minut przed Mszą św.
 • Jak już ogłaszaliśmy, ponieważ tegoroczny Adwent jest bardzo krótki, a w połowie stycznia już rozpoczynają się ferie zimowe w województwie mazowieckim i zapewne wiele rodzin wyjedzie, dlatego wizytę duszpasterską chcemy rozpocząć już od jutra tzn. od 20 listopada. Odwiedzając Wasze domy pragniemy się wspólnie pomodlić i udzielić Wam Bożego błogosławieństwa. W tym roku będą nam pomagać zaprzyjaźnieni kapłani spoza parafii, byśmy mogli zakończyć wizytę przed Popielcem. Przekażmy tę informację sąsiadom, bo nieraz nie są obecni w naszym kościele, część rodzin chodzi do kaplicy lub do sąsiednich parafii. Także te rodziny, które się wprowadziły, a pragną przyjąć księdza, prosimy, by zgłaszały się do zakrystii lub kancelarii.
 • Po rozmowach z parafianami i konsultacjach z radą duszpasterską chcemy, aby w naszym kościele powstała kaplica całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, przygotowania odpowiedniego wystroju i zadbania o bezpieczeństwo tego miejsca, aby uniknąć profanacji. Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczymy właśnie na ten cel – powstanie kaplicy, gdzie będziemy mogli przyjść i zanurzyć się w łasce adoracji. Już dziś bardzo dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 • W tygodniu rozpoczynać będziemy wizytę o godz. 16.30, a w sobotę od 11.00. Kancelaria w czasie kolędy będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00 – 10.30.

 

Plan  wizyty  duszpasterskiej  na  ten  tydzień (20 – 26 XI):

 poniedziałek 20 listopada

Teatralna, Urocza, Wąska (domy jednorodzinne)

 wtorek 21 listopada

Armii Krajowej, Klonowa, Westerplatte

 środa 22 listopada

Graniczna, Mała, Pogodna, Uśmiech, Wewnętrzna

 czwartek 23 listopada

Ks. Ignacego Skorupki, Słoneczna, Szkolna

 piątek 24 listopada

Iglasta, Rozkoszna

 sobota 25 listopada od 11:00

Ks. Piotra Skargi

 

poniedziałek 27 listopada

Górna (domy jednorodzinne), Nowa

 

Zachęcamy również, aby obserwować nasz parafialny profil na Facebooku, gdzie ksiądz Maciej będzie zamieszczał liczbę księży i kolejność odwiedzania domów na poszczególny dzień.