Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017 r. – 33 Niedziela Zwykła

• Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Dzisiaj 19 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki i możliwość ucałowania relikwii.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu chleb pobłogosławiony po porannej Mszy św. i złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla osób potrzebujących.
  • Dzisiaj w Domu św. Józefa kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
  • Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  • Za tydzień po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla starszej grupy do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiaj o godz. 19:00 w naszym dolnym kościele odbędzie się uroczysty koncert kończący Mistrzowski Kurs Operowy, w czasie którego będą zbierane fundusze na rehabilitację Agnieszki Holki. Wystąpi Maestro Kaludi Kaludov oraz uczestnicy, prowadzonych przez niego warsztatów: Anna Dytry, Kinga Teresa Głogowska, Gabriela Kamińska, Agata Pawlina, Katarzyna Syguła, Damian Chróściński, Jakub Grabowski, Rafał Kucharski, Stanisław Kuflyuk, Marek Sadowski, Pavlo Vanzhula. Śpiewakom akompaniować będzie Bogna Dulińska, a koncert poprowadzi Arkadiusz Głogowski. Serdecznie zapraszamy.
  • Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata.
  • We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.
  • Przyszła niedziela będzie również dniem przygotowania i powitania Matki Bożej Częstochowskiej. Przygotowanie do tego wydarzenia rozpoczniemy już w najbliższy piątek. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. Potem Msze św. sobotnie z kazaniami i możliwością spowiedzi. W godz. 8:00 – 12:00 będą zaproszeni księża i wtedy najłatwiej można będzie skorzystać z Sakramentu Pojednania, aby jak najlepiej przygotować się na spotkanie z Matką Bożą. W niedzielę za tydzień, o godz. 19.00 przybędzie do nas Matka Boża w obrazie Jasnogórskim: najpierw nabożeństwo powitania i po nim Msza św. pod przewodnictwem Abpa Henryka Hosera SAC. UWAGA! Za tydzień ostatnia Msza św. zamiast o godz. 20.00 rozpocznie się ok. godz. 19.30.
  • W sklepiku OREMUS na grudzień, lampiony roratnie dla dzieci oraz wiele ciekawych książek.
  • Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w październiku 2018 r. Informacje u ks. Tomasza.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).