Ogłoszenia duszpasterskie 19.10.2014. – 29 Niedziela zwykła

• Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • W związku z niedzielą misyjną gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Zbigniewa Dragułę ze Zgromadzenia Księży Michaelitów, który od wielu lat jest proboszczem w Wasiliszkach Starych na Białorusi. Opowie nam o życiu swoich wiernych (jakże wielu Polaków) i po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć remont pięknego, neogotyckiego kościoła, wybudowanego gdy te tereny (ponad 100 km od obecnej granicy) były polskie.
  • Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego o godz. 1800.
  • Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu.
  • Za tydzień, w niedzielę (26 października), Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • W sobotę 25.10. kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w dolnym kościele, grupa młodsza o 10:30 , grupa starsza o 9:30
  • W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, tradycyjnie odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta, o godzinie 1300. W tym roku koncelebrze proboszczów józefowskich parafii będzie przewodniczył bp senior Kazimierz Romaniuk.
  • Przypominamy też, dbając o wygląd grobów rodzinnych, zadbajmy jednocześnie o czystość na całym cmentarzu. Uporządkowania grobów nie odkładajmy „na ostatnią chwilę”. To bardzo ważne: wrzucajmy śmieci do postawionych pojemników – jest ich dużo więcej niż w ciągu roku, zwróćmy uwagę, że są również na zewnątrz przy bramach wjazdowych.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Pod adresem mail’owym: parafia@parafiajozefow.pl można zadać pytanie o konkretny grób podając imię i nazwisko osoby w nim pochowanej, albo zgłosić się do kancelarii parafialnej przy ul. 3 Maja 81A w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu.
  • Centrum Medyczne ENEL-MED zaprasza do wzięcia udziału w Narodowym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Płuc. Można zapisać się na bezpłatne badanie tomografii komputerowej płuc. Warunkiem jest wiek -55-75 lat i mieszkanie na terenie powiatu otwockiego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski (wspomnienie obowiązkowe).