Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021 r. 24 Niedziela Zwykła

 • Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci obchodzą Pierwszą Rocznicę Komunii św. Bardzo prosimy o przyjście w tym dniu na inną Mszę św. lub pozostanie podczas tej Mszy św. na zewnątrz kościoła. Tam również dotrą tam kapłani z Komunią św.
 • Również dzisiaj zakończenie 36. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2021”. Od godz. 10:00 transmisje on-line w Internecie filmów z Sali multimedialnej Domu św. Józefa pod adresem ksfniepokalana.pl, o 17:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a o godz. 18:00 Mszę św. odprawi biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Po Mszy św. (ok. godz. 19:00) Koncert – POP ORATORIUM TOTUS TUUS. Wystąpi orkiestra i bardzo wielu wykonawców. Koncert będzie tłumaczony na język migowy.
 • W związku z koncertem dzisiejsza Msza św. o godz. 20:00 zostanie odprawiona w dolnym kościele.
 • Zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński prowadzony w naszej parafii. Jest to 10 spotkań, które odbywają się we wtorki o godzinie 19:30. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższy wtorek 21 września w Domu Św. Józefa.

 • We wtorek podczas Mszy św. wieczornej pragniemy modlić się w intencji ks. Mateusza w dniu jego Imienin. Zapraszamy do kościoła na godz. 18.00.
 • Zapraszamy na spotkanie z Ks. Mirosławem Mikulskim – „Wspomnienie o Prymasie Wyszyńskim”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 22.09. po Mszy św. wieczornej – ok. 19.00 w Domu św. Józefa.
 • W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas, udzielającym się w posłudze hospicyjnej. Msza Święta dziękczynna w ich intencji o godz. 18.00. Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.
 • Za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  We wszystkich parafiach naszej diecezji po Mszach św. odbędzie się zbiórka  na pomoc dla uchodźców z Afganistanu.
 • Natomiast dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przy wyjściu z kościoła organizuje comiesięczną zbiórkę na pomoc dla potrzebujących mieszkańców Józefowa.
 • Kończy się przedłużona kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Za miesiąc odbędą się w naszej parafii wybory do Rady drugiej kadencji. Informujemy o możliwości zgłaszania kandydatów na członków PRD. Nazwiska kandydatów winny być przekazywane w kancelarii lub proboszczowi w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem.
 • Dzisiaj warto wybrać się na godz. 16.00 do Powiatowego DK w Otwocku przy ul. Poniatowskiego. Będzie tam grany przez naszych parafian Kingę i Artura Głogowskich z teatru Grot spektakl o Michale Elwiro Andriollim. Więcej o tym ciekawym wydarzeniu na tablicach ogłoszeń.
 • Dzisiaj, podobnie jak tydzień temu do godz. 14.00 przed kościołem pełni dyżur rachmistrz spisowy Narodowego Spisu Powszechnego. Zachęcamy do wykorzystania okazji i do spisania się. Więcej na tablicy ogłoszeń.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.